تبلیغات
خادم ولایت - رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور جوانان مسلمان و انقلابی:
 
خادم ولایت
ما با ولایت زنده ایم...

قیام امروز در كشورهای اسلامی مقدمه ی قیام علیه دیكتاتوری شبكه استكبار است/ تاریخ بشریت بر سر یك پیچ بزرگ تاریخی و در آستانه ی تحول عظیم قرار دارد.

.1390/11/10 - 06:44

تهران - صدها نفر از جوانان 73 كشور جهان از جمله جوانان مصر، تونس، لیبی، لبنان، یمن، بحرین و فلسطین صبح امروز (دوشنبه) در فضایی صمیمانه و لبریز احساسات اسلامی و انقلابی، با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار كردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ، حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار پس از سخنان نمایندگان جوانان چندین كشور اسلامی منطقه، قیام ملتهای مسلمان بر ضد دیكتاتوریهای وابسته را پدیده ای بسیار مبارك و بسیار مهم و مقدمه قیام علیه «دیكتاتوری جهانی شبكه فاسد و خبیث صهیونیستی و استكباری» خواندند و تأكید كردند: در آفاق روشن این حركت مبارك، امت اسلامی، به حول و قوه الهی بار دیگر در اوج عزت و استقلال و اقتدار قرار خواهد گرفت.

در آغاز این دیدار آقای ضیاءالدین مورو از جوانان انقلابی تونس با اشاره به ویژگی انقلاب مردم تونس به عنوان آغازگر انقلابهای منطقه، گفت: این انقلاب یك انقلاب مستقل و مردمی بود كه هیچ حزب و گروه سیاسی در شكل گیری آن نقش نداشتند.

وی با تأكید بر اینكه سرنگونی حكومت بن علی، پایان كار نیست، خاطرنشان كرد: مردم تونس بر تحقق كامل اهداف انقلاب تأكید دارند و جوانان انقلابی، موضوع فلسطین و آزادی آن را، مسئله اصلی انقلاب خود می دانند.

آقای ضیاءالساوی از جوانان انقلابی مصر با اشاره به برخی فضاسازیها درباره هویت انقلاب مردم مصر گفت: مردم مصر این انقلاب را از مساجد شروع كردند و شعارهای آنها الله اكبر و شعارهای اسلامی و ضد صهیونیستی بود. وی افزود: هدف انقلاب مصر، فقط رسیدن به آزادی و عدالت اجتماعی نبود بلكه هدف نهایی، استقلال حقیقی مصر و رهایی از هم پیمانی با امریكا و صهیونیزم است.

آقای ضیاءالساوی خاطرنشان كرد: سرنگونی حكومت مبارك اولین گام انقلاب مصر بود و مردم مصر مصمم به تحقق اهداف كامل این انقلاب از جمله لغو پیمان ننگین كمپ دیوید و پاكسازی حكومت از بقایای رژیم سابق هستند.

آقای عبدالله عبده علاو از جوانان انقلابی یمن با اشاره به انگیزه های قوی اسلامی در انقلاب مردم یمن گفت: ما به ایران علم و فناوری، ایران نوآوریها و ایران مقاومت و ایستادگی آمده ایم تا از تجربیات انقلاب اسلامی برای مبارزه با امریكا و ظلم و استبداد استفاده كنیم.

آقای احمد حسن حجیری از جوانان انقلابی بحرین نیز سخنان و اشعاری در وصف احساسات پاك و انقلابی مردم بحرین و غربت جوانان و شهدای این انقلاب بیان كرد.

آقای محمد علی محمد عواظ از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در سخنانی با اشاره به محوریت موضوع فلسطین در همایش بین المللی جوانان و بیداری اسلامی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تعیین روز جهانی قدس، خون تازه ای به كالبد آرمان های فلسطین دمیده شد.

آقای خالد السالم از جوانان انقلابی لیبی، انقلاب لیبی را انقلاب تكبیر نامید و گفت: این انقلاب با تكبیر آغاز شد و با تكبیر هم ادامه خواهد یافت. وی ضمن تأكید بر لزوم استفاده مردم لیبی از تجربیات انقلاب اسلامی ایران در مقابله با امریكا، خاطرنشان كرد: انقلاب مردم لیبی از لحاظ مردمی بودن بسیار شبیه انقلاب اسلامی مردم ایران است.

خانم فاطمه مغنیه فرزند شهید عماد مغنیه از رهبران حزب الله لبنان نیز به عنوان آخرین سخنران تأكید كرد: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) سرآغاز و منشأ بیداری اسلامی و انقلابهای كنونی در منطقه است.

در این دیدار پس از سخنان نمایندگان جوانان تونس، مصر، یمن، بحرین، فلسطین، لیبی و لبنان، حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی، جوانان كشورهای اسلامی را حاملان بشارتهای بزرگ برای آینده امت اسلامی خواندند و افزودند: بیداری جوانان سرتاسر جهان اسلام، امید به بیداری عمومی ملتهای مسلمان را افزایش داده است.

رهبر انقلاب، تاریخ بشر را بر سر یك پیچ بزرگ تاریخی و در آستانه تحولی عظیم برشمردند و تأكید كردند: بشریت از همه مكاتب و ایدئولوژیهای مادی اعم از ماركسیسم، لیبرال دمكراسی و ناسیونالیسم سكولار عبور كرده و در آغاز دوران جدیدی است كه بزرگترین نشانه آن، توجه ملتها به خدای متعال، استمداد آنها از قدرت لایزال الهی و اتكای ملتها به وحی است.

ایشان با اشاره به «تسلط شبكه دیكتاتوری پیچیده، خطرناك، فاسد و شیطانی صهیونیستها و قدرتهای استكباری» بر جهان افزودند: قیام ملتهای منطقه علیه دیكتاتورهای وابسته، جزئی از مبارزه بشریت با دیكتاتوری جهانی صهیونیستهاست و جامعه بشری با پشت سر گذاشتن پیچ بزرگ تاریخی، از سیطره این دیكتاتوری خطرناك رها می شود و این تحول عظیم براساس وعده صادق پروردگار، به آزادی ملتها و حاكمیت ارزشهای معنوی و الهی منجر خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به كسانی كه ممكن است پیروزی بر شبكه دیكتاتوری جهانی صهیونیستها را غیرممكن بدانند خاطرنشان كردند: قبلاً نیز اگر كسی از پیروزی جوانان مؤمن حزب الله بر ارتش رژیم صهیونیستی سخن می گفت و یا از ذلت طاغوت مصر و تحولات عجیب شمال افریقا حرف می زد خیلی ها باور نمی كردند همچنانكه استقامت، پیروزی و پیشرفت جمهوری اسلامی نیز برای برخی ها قابل باور نبود اما قدرت فائقه پروردگار، خود را در این پیروزیها و تحولات شگفت نشان داد.

رهبر انقلاب اسلامی، حضور هوشیارانه و استقامت ملتها در میدان را زمینه ساز تحقق بدون تردید نصرتهای الهی خواندند و افزودند: در پرتو تحقق وعده های پروردگار، صهیونیستها، شیطان بزرگ امریكا و قدرتهای غربی امروز در مقابل بیداری اسلامی احساس ناتوانی می كنند و این احساس ضعف و شكست هر روز بیشتر خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای، تحولات كشورهای اسلامی را «آغاز راه نجات و سعادت»، برشمردند و افزودند: مهم این است كه پیروزیهای بدست آمده را پایان راه ندانیم و با ادامه مجاهدت و تكیه بر عزم و اراده ملتها، و اتكا و حسن ظن به خدای قادر متعال، مبارزه با زورگویان جهانی و عوامل آنها را ادامه دهیم.

ایشان با اشاره به پیشرفتهای چشمگیر علمی جمهوری اسلامی در عرصه های هسته ای، زیست فناوری، پزشكی و عرصه های دیگر افزودند: جوانان مؤمن این سرزمین، در اوج ناباوری دشمنان و به رغم همه كارشكنی های آنان، به پیشرفتهایی دست یافته اند كه می تواند برای جوانان همه ملتهای اسلامی، درس آموز باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری تلاش مستبدان جهانی برای تلقین دو باور غلط در افكار عمومی ملتهای مسلمان افزودند: دشمنان امت اسلامی با تزریق احساس ناتوانی در ملتهای مسلمان و تلقین غیرقابل شكست بودن قدرتهای جهانی، حدود 2 قرن است كه ملتهای مسلمان را عقب نگه داشته اند اما امت اسلامی امروز بیدار شده و درك كرده است كه هر دو تصور، صددرصد غلط است و ملتهای مسلمان قادرند مجد و عظمت تمدن اسلامی را بار دیگر احیا كنند.

رهبر انقلاب اسلامی، قرن حاضر را قرن اسلام و معنویت برشمردند و افزودند: اسلام، عقلانیت و معنویت و عدالت را همراه یكدیگر به ملتها هدیه می دهد و تعالیم پروردگار بر اسلامِ عقلانیت و تفكر و تدبر، اسلامِ توكل بر خدا، اسلامِ جهاد و اسلامِ كار و اقدام، تأكید می نماید.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تلاش استكبار برای جبران صدمات و ضربات ناشی از قیام ملتها در مصر و تونس و لیبی و دیگر كشورهای اسلامی افزودند: دشمن مشغول طراحی و توطئه است و ملتهای اسلامی بخصوص جوانان امت اسلامی كه موتور بیداری اسلامی هستند باید با هوشیاری و مراقبت كامل و استفاده از تجربیات دیگران، اجازه ندهند شبكه استبداد جهانی، انقلابها را از آنها برباید و راههای حال و آینده را منحرف كند.

ایشان تجربیات 32 ساله جمهوری اسلامی در مقابله با انواع توطئه های امریكا و دیگر دشمنان اسلام را یادآور شدند و افزودند: مستكبران برای شكست جمهوری اسلامی هركاری كه از دستشان برآمده انجام داده اند اما تاكنون در همه مراحل از ملت ایران تودهنی خورده اند و از این به بعد نیز جز شكست و ناكامی چیزی نصیبشان نخواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه ای ایجاد اختلاف میان امت اسلامی را از جمله مكاید دشمنان خواندند و افزودند: نهضت بیداری اسلامی، شیعه و سنی نمی شناسد و پیروان همه مذاهب اسلامی، با وحدت و همدلی در میدان مبارزه هستند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اصول مشتركِ فراوان ملتهای اسلامی خاطرنشان كردند: ملتهای مسلمان با یكدیگر تمایزاتی نیز دارند و با توجه به تفاوتهای جغرافیایی، تاریخی و اجتماعی هیچ الگوی واحدی برای همه كشورهای اسلامی وجود ندارد اما مهم این است كه همه، با سیطره شیطانی صهیونیستها و امریكایی ها مخالفند و وجود غده سرطانی اسرائیلی را بر نمی تابند.

ایشان در ترسیم یك شاخص برای قضاوت درباره رویدادها و حوادث افزودند: هر جا فعالیتی و طرحی وجود دارد كه به نفع اسرائیل و امریكاست، باید هوشیار باشیم و آن را حركتی بیگانه و مخالف منافع ملتها بدانیم و هر جا حركتی اسلامی، ضد صهیونیستی، ضد استكباری، ضد استبدادی و ضد فساد هست، همه ملتهای مسلمان در تأیید و تقویت آن ، همراه و همدل خواهند بود.

رهبر انقلاب به عنوان یك نمونه به تلاشهای دستگاههای رسانه ای جهان برای منزوی كردن مردم بحرین اشاره كردند و افزودند: رسانه های غربی و یا وابسته به غرب، می خواهند با اختلاف افكنی و خط كشی، مسئله بحرین را شیعه و سنی كنند اما هیچ فرقی میان حركتهای بیداری اسلامی در كشورهای مختلف وجود ندارد.

حضرت آیت الله خامنه ای، توكل و حسن ظن به خدا و حفظ وحدت را رمز پیروزی دانستند و با استناد به فرمان پروردگار به پیامبر درباره استقامت و پایداری افزودند: امت اسلامی در پرتو این فرمان الهی، بدون توقف، راه خود را ادامه می دهد.

ایشان آینده امت اسلامی را بسیار روشن برشمردند و با اشاره به امكانات انسانی، مادی و غیر مادی جهان اسلام تأكید كردند: ملتهای اسلامی با حفظ تفاوتها و تمایزها در زیر چتر واحد دعوت الی الله قرار دارند و جوانان امت اسلامی، به اذن الهی، روزگار مجد و عزت و اقتدار امت اسلامی را شاهد خواهند بود و این افتخارات عظیم را به نسلهای بعد منتقل خواهند كرد.

در ابتدای این دیدار آقای دكتر ولایتی دبیركل مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به حضور 1200 جوان انقلابی از 73 كشور جهان در همایش بین المللی جوانان و بیداری اسلامی گفت: شركت كنندگان در این همایش در 6 كمیسیون تخصصی به بررسی این موضوعات پرداختند: 'مبانی نظری و فكری و عوامل پیشرفت بیداری اسلامی'، 'حاكمیت اسلام، الگوها، دستاوردها و جوانان'، 'استكبار جهانی، آمریكا و صهیونیزم در مواجهه با موج بیداری اسلامی'، 'جوانان، مقاومت فلسطین و بیداری اسلامی'، 'آسیب شناسی فرصت ها و تهدیدهای پیش روی بیداری اسلامی' و 'چشم انداز و افق های آینده بیداری اسلامی'.

آقای ولایتی افزود: شركت كنندگان در همایش جوانان و بیداری اسلامی بر ضرورت مقابله با توطئه های استكبار جهانی بویژه تبلیغات دروغین رسانه ای استكبار در مورد اهداف حركتهای اسلامی و همچنین تلاش برای گسترش گفتمان مردم سالاری دینی، عدالت طلبی و آزادیخواهی تأكید كردند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 22 شهریور 1396 12:05 ب.ظ
I have read so many posts on the topic of the blogger lovers but
this post is really a good piece of writing, keep it up.
جمعه 1 اردیبهشت 1396 01:35 ق.ظ
Hello! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
My last blog (wordpress) was hacked and I ended up
losing months of hard work due to no back up. Do you have
any solutions to prevent hackers?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی